Вратарят на Манчестър Сити Едерсон ще пропусне до един месец заради контузия на бедрото
Breaking News | 2024-03-11 | 22:25:20

Вратарят на Манчестър Сити Едерсон изглежда вероятно ще пропусне решаващия сблъсък за шампионската титла с Арсенал по-късно този месец, след като получи контузия на бедрото в Ливърпул.

Новинарската агенция PA разбира, че бразилецът е изправен пред три до четири седмици почивка, след като беше принуден да напусне в неделното равенство 1-1 на Анфийлд след сблъсък с Дарвин Нунес, в който той допусна дузпа.

Едерсън остана на терена за последвалия точен удар, от който Алексис Мак Алистър отбеляза, за да отмени откриването на Джон Стоунс, но трябваше да бъде заменен скоро след това.

Сити, който изостава с една точка от съвместните лидери Арсенал и Ливърпул, трябва да се изправи срещу артилеристите в следващия си мач от Висшата лига след малко по-малко от три седмици, на 31 март.

Той също може да бъде изключен от гостуването на Астън Вила следващата сряда.

Номер две Стефан Ортега вероятно ще бъде заместник за четвъртфинала за ФА Къп тази събота срещу Нюкасъл, докато контузията също ще направи Едерсън не е наличен за приятелския мач на Бразилия с Англия на Уембли на 23 март.